БЕЛАРУСКАЕ МАСТАЦТВА ЗА МЯЖОЙ: ЛІСТАПАД 2017

Хроніка Андрэя Дурэйкі, прысвечаная персанальным праектам беларускіх мастакоў і мастачак за мяжой, а таксама іх удзелу ў міжнародных калектыўных праектах.

КАЛЕКТЫЎНЫЯ ВЫСТАВЫ

Руслан Вашкевіч / Ruslan Vashkevich

group exhibition
The Return of Memory
HOME, Manchester’s centre for contemporary theatre, film, art, music Манчестэр, Вялікабрытанія
21.10. 2017 — 07.01.2018

Photo: Lee Baxter

https://homemcr.org/exhibition/the-return-of-memory/

Яна Шостак / Jana Shostak

Karaoke party
Protest Song Karaoke
w ramach wystawy Gotong Royong
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski / Варшава, Польшча
03.11.2017

http://u-jazdowski.pl/en/programme/wystawy/gotong-royong-

Павел Татарнікаў / Pavel Tatarnikov

Tallinna 5. Illustratsioonitriennaal / The 5th Tallinn Illustrations Triennial
Eesti Rahvusraamatukogu / National Library of Estonia
Талін, Эстонія
03.11. — 30.11.2017

Grand Prix Tallinn Illustrations Triennial 2017 for illustrations from the album Pavel Tatarnikov «La bleine du bus 29», Editions Motus, written by Christine Beigel.

issuu.com/rahvusraamatukogunaitused/docs/tit-2017_kataloog

Ігар Цішын / Igor Tishin

group exhibition
100 лет одиночества
Музей Эрарта / Санкт-Пецярбург, Расія
04.11.2017 — 12.01.2018

photo: Nicolay Simonovsky

https://www.facebook.com/nicolay.simonovsky/media_set?set=a.
1576295032431416.1073742122.100001528021951&type=3

Сямён Маталянец / Semyon Motolyanets / Семён Мотолянец

group exhibition
Наконец-то за деньги
Parazit group
Галерэя Борей / Санкт-Пецярбург, Расія
07.11. — 18.11.2017

www.facebook.com/pg/parazitgroup/photos/?tab=album&album_id=935533433268450

Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik

group exhibition
Das Kleine Format
Art Gallerie 7/ Кёльн, Германія
04.11.2017 — 28.02.2018

www.artgalerie7.de

Ілля Бажко, Сяргей Гудзілін, Дар’я Жук, Эміль Зенько, Дзмітры Махамет, арт-група «Хранатоп», Дар’я Юркевіч /
Ilja Bazhko, Art Groupe Chronotope, Siarhei Hudzilin, Dmitri Makhomet, Daria Yurkevich, Emil Zienko, Darya Zhuk

Film Festival Cottbus
Котбус, Германія
07.11 — 12.11.2017

www.filmfestivalcottbus.de/de/festival/programm/program/261.html

Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik

group exhibition
Salondergegenwart / Гамбург, Германія
10.11. — 12.11.2017

Яна Шостак / Jana Shostak

group show
WRO on TOUR #7
BSMNT / Лейпцыг, Германія
11.11.2017

Сяргей Грыневіч, Аляксандр Забаўчык, Аляксандр Сльвановіч, Павел Татарнікаў, Юры Якавенка /
Sergey Grinewich, Aleksandr Silwanowich, Pavel Tatarnikow, Jurij Yakowenko, Alexander Zabawchik

group exhibition
Silwanowicz i Przyjaciele. Bursztynowy Szlak
Państwowa Galeria Sztuki / Сопат, Польшча
16.11.2017 — 7.01.2018

Лена Давідовіч / Lena Davidovich

group project
Mobile Paradise
Bijlmerbajes (former prison for low crime sentences)
Амстэрдам, Нідэрланды
17.11.2017

Жанна Грак, Максім Вакульчык / Janna Grak, Maxim Wakultschik

group exhibition
Defragmentation of the Reality
Galerie Seidel / Кёльн, Германія
17.11. — 16.12.2017

Андрэй Лянкевіч, Маша Святагор / Andrei Liankevich, Masha Svyatogor

festiwal
Warsaw Photo Days 2017
Post Sovetikus
17.11. — 15.12.2017

Праект Андрэя Лянкевіча / Andrei Liankevich «Бывай, Радзіма!» атрымаў ГРАН-ПРЫ / GRAND PRIX на конкурсе Warsaw Photo Days 2017 прысвечаны асэнсаванню феномена постсавецкага чалавека.

Оля Сасноўская / Olia Sosnovskaya / Оля Сосновська

Kyiv Biennial — The Kyiv International 2017
lecture performance
«burn, on fire, alight, inflamed, glow, ablaze, fervent, go up in smoke»
Український інститут науково-технічної експертизи та інформації — УкрІНТЕІ / Кіеў, Украіна
18.11.2017

Фота Саша Каваленка

http://vcrc.org.ua/en/international/program/

Сяргей Шабохін / Sergey Shabohin

group project
ПУСТ*
Бертгольд центр / Санкт-Пецярбург, Расія
23.11. — 26.11.2017

Foto: Valery Smirnov

https://www.facebook.com/events/515868972123450/521033138273700/?
notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1510390325257207

Яна Шостак / Jana Shostak

group exhibition
Coming Out — Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie 2017
Reduta Banku Polskiego / Варшава, Польшча
24.11. — 08.12.2017

www.comingout.asp.waw.pl
http://kulturalnipl.bloog.pl/id,364197218,title,Coming-Out-Najlepsze-Dyplomy-ASP-w-Warszawie-2017,index.html?smoybbtticaid=61a4e4

Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik

group exhibition
Masterpieces
Christian Marx Galerie / Дзюсельдорф, Германія
25.11.2017 — 20.01.2018

ПЕРСАНАЛЬНЫЯ ПРАЕКТЫ

Віктар Альшэўскі / Viktor Alshevski

solo show
Viktor Alshevski
Kunst zum FilmFestival Cottbus
Atelier Petra Kossick / Котбус, Германія
07.11. — 12.11.2017

http://www.filmfestivalcottbus.de/de/festival/programm/rahmenprogramm-text.html

Ігар Цішын / Igor Tishin

solo exhibition
Passe-par-tout / Passing through everything
Cova Art Gallery / Эйндговэн, Нідэрланды
17.11. — 30.12.2017

covagallery.nl/igor-tishin-expositie/

Андрэй Лянкевіч / Andrei Liankevich

solo exhibition
Andrei Liankevich. Goodbye, Motherland
Sinfonia Varsovia / Варшава, Польшча
17.11. — 15.12.2017

warsawphotodays.com/2017/project/andrei-liankevich/

Маша Святагор / Masha Svyatogor

solo exhibition
Masha Svyatogor. Kurasoushchyna, my love
Sinfonia Varsovia / Варшава, Польшча
17.11. — 15.12.2017

warsawphotodays.com/2017/project/masha-svyatogor/

Фота з прыватных архіву, сабраў Андрэй Дурэйка

Меркаванні аўтараў не заўсёды супадаюць з пазіцыяй рэдакцыі. Калі вы заўважылі памылкі, калі ласка, пішыце


Leave a Reply


pARTisan©, 2012-2018. Дызайн: Vera Reshto. Вёрстка: Swagg.by .Антивирус для сайта WordPres СтопВирус