Хроніка Андрэя Дурэйкі, прысвечаная персанальным праектам беларускіх мастакоў і мастачак за мяжой, а таксама іх удзелу ў міжнародных калектыўных праектах.
Руслан Вашкевіч / Ruslan Vashkevich
group exhibition
The Return of Memory
HOME, Manchester’s centre for contemporary theatre, film, art, music Манчестэр, Вялікабрытанія
21.10. 2017 — 07.01.2018
https://homemcr.org/exhibition/the-return-of-memory/
Яна Шостак / Jana Shostak
Karaoke party
Protest Song Karaoke
w ramach wystawy Gotong Royong
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski / Варшава, Польшча
03.11.2017
http://u-jazdowski.pl/en/programme/wystawy/gotong-royong-
Павел Татарнікаў / Pavel Tatarnikov
Tallinna 5. Illustratsioonitriennaal / The 5th Tallinn Illustrations Triennial
Eesti Rahvusraamatukogu / National Library of Estonia
Талін, Эстонія
03.11. — 30.11.2017
Grand Prix Tallinn Illustrations Triennial 2017 for illustrations from the album Pavel Tatarnikov «La bleine du bus 29», Editions Motus, written by Christine Beigel.
issuu.com/rahvusraamatukogunaitused/docs/tit-2017_kataloog
Ігар Цішын / Igor Tishin
group exhibition
100 лет одиночества
Музей Эрарта / Санкт-Пецярбург, Расія
04.11.2017 — 12.01.2018
https://www.facebook.com/nicolay.simonovsky/media_set?set=a.
1576295032431416.1073742122.100001528021951&type=3
Сямён Маталянец / Semyon Motolyanets / Семён Мотолянец
group exhibition
Наконец-то за деньги
Parazit group
Галерэя Борей / Санкт-Пецярбург, Расія
07.11. — 18.11.2017
www.facebook.com/pg/parazitgroup/photos/?tab=album&album_id=935533433268450
Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik
group exhibition
Das Kleine Format
Art Gallerie 7/ Кёльн, Германія
04.11.2017 — 28.02.2018
www.artgalerie7.de
Ілля Бажко, Сяргей Гудзілін, Дар’я Жук, Эміль Зенько, Дзмітры Махамет, арт-група «Хранатоп», Дар’я Юркевіч /
Ilja Bazhko, Art Groupe Chronotope, Siarhei Hudzilin, Dmitri Makhomet, Daria Yurkevich, Emil Zienko, Darya Zhuk
Film Festival Cottbus
Котбус, Германія
07.11 — 12.11.2017
www.filmfestivalcottbus.de/de/festival/programm/program/261.html
Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik
group exhibition
Salondergegenwart / Гамбург, Германія
10.11. — 12.11.2017
Яна Шостак / Jana Shostak
group show
WRO on TOUR #7
BSMNT / Лейпцыг, Германія
11.11.2017
Сяргей Грыневіч, Аляксандр Забаўчык, Аляксандр Сльвановіч, Павел Татарнікаў, Юры Якавенка /
Sergey Grinewich, Aleksandr Silwanowich, Pavel Tatarnikow, Jurij Yakowenko, Alexander Zabawchik
group exhibition
Silwanowicz i Przyjaciele. Bursztynowy Szlak
Państwowa Galeria Sztuki / Сопат, Польшча
16.11.2017 — 7.01.2018
Лена Давідовіч / Lena Davidovich
group project
Mobile Paradise
Bijlmerbajes (former prison for low crime sentences)
Амстэрдам, Нідэрланды
17.11.2017
Жанна Грак, Максім Вакульчык / Janna Grak, Maxim Wakultschik
group exhibition
Defragmentation of the Reality
Galerie Seidel / Кёльн, Германія
17.11. — 16.12.2017
Андрэй Лянкевіч, Маша Святагор / Andrei Liankevich, Masha Svyatogor
festiwal
Warsaw Photo Days 2017
Post Sovetikus
17.11. — 15.12.2017
Праект Андрэя Лянкевіча / Andrei Liankevich «Бывай, Радзіма!» атрымаў ГРАН-ПРЫ / GRAND PRIX на конкурсе Warsaw Photo Days 2017 прысвечаны асэнсаванню феномена постсавецкага чалавека.
Оля Сасноўская / Olia Sosnovskaya / Оля Сосновська
Kyiv Biennial — The Kyiv International 2017
lecture performance
«burn, on fire, alight, inflamed, glow, ablaze, fervent, go up in smoke»
Український інститут науково-технічної експертизи та інформації — УкрІНТЕІ / Кіеў, Украіна
18.11.2017
http://vcrc.org.ua/en/international/program/
Сяргей Шабохін / Sergey Shabohin
group project
ПУСТ*
Бертгольд центр / Санкт-Пецярбург, Расія
23.11. — 26.11.2017
https://www.facebook.com/events/515868972123450/521033138273700/?
notif_t=admin_plan_mall_activity¬if_id=1510390325257207
Яна Шостак / Jana Shostak
group exhibition
Coming Out — Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie 2017
Reduta Banku Polskiego / Варшава, Польшча
24.11. — 08.12.2017
www.comingout.asp.waw.pl
http://kulturalnipl.bloog.pl/id,364197218,title,Coming-Out-Najlepsze-Dyplomy-ASP-w-Warszawie-2017,index.html?smoybbtticaid=61a4e4
Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik
group exhibition
Masterpieces
Christian Marx Galerie / Дзюсельдорф, Германія
25.11.2017 — 20.01.2018
Віктар Альшэўскі / Viktor Alshevski
solo show
Viktor Alshevski
Kunst zum FilmFestival Cottbus
Atelier Petra Kossick / Котбус, Германія
07.11. — 12.11.2017
http://www.filmfestivalcottbus.de/de/festival/programm/rahmenprogramm-text.html
Ігар Цішын / Igor Tishin
solo exhibition
Passe-par-tout / Passing through everything
Cova Art Gallery / Эйндговэн, Нідэрланды
17.11. — 30.12.2017
covagallery.nl/igor-tishin-expositie/
Андрэй Лянкевіч / Andrei Liankevich
solo exhibition
Andrei Liankevich. Goodbye, Motherland
Sinfonia Varsovia / Варшава, Польшча
17.11. — 15.12.2017
warsawphotodays.com/2017/project/andrei-liankevich/
Маша Святагор / Masha Svyatogor
solo exhibition
Masha Svyatogor. Kurasoushchyna, my love
Sinfonia Varsovia / Варшава, Польшча
17.11. — 15.12.2017
warsawphotodays.com/2017/project/masha-svyatogor/
Фота з прыватных архіву, сабраў Андрэй Дурэйка
Меркаванні аўтараў не заўсёды супадаюць з пазіцыяй рэдакцыі. Калі вы заўважылі памылкі, калі ласка, пішыце