Хроніка Андрэя Дурэйкі, прысвечаная персанальным праектам беларускіх мастакоў і мастачак за мяжой, а таксама іх удзелу ў міжнародных калектыўных праектах.
Ігар Цішын / Igor Tishin / Игорь Тишин
group exhibition
Сны без Фрэйда
Музей Эрарта / Санкт-Пецярбург, Расія
25.04. — 30.06.2019
www.erarta.com/ru/calendar/exhibitions/detail/16042019/
Ягор Галуза, Антон Снт / Egor Galuzo, Anton Snt
group exhibition
Art at the Riverside
KAS — Kunst Aan de Stroom
NATIONAL55 Gallery / Антверпен, Бельгія
01.05 — 25.05.2019
www.national55.com/kas.html
Аліна Куніцына / Alina Kunitsyna
group exhibition
Frauenzimmer 3.0
Galerie Andrea Madesta / Рэгенсбург, Аўстрыя
03.05. — 22.06.2019
Аліна Куніцына / Alina Kunitsyna
group exhibition
Art in Print
Women II
Seehsaal / Вена, Аўстрыя
06.05.2019
Яна Шостак / Jana Shostak
group exhibition
Wystawa finałowa 18. edycji konkursu
Artystyczna Podróż Hestii
Muzeum nad Wisłą / Варшава, Польшча
06.05. — 19.05.2019
www.polityka.pl/fotoreportaze/1792464,1,artystyczna-podroz-hestii-wystawa-finalowych-prac.read
Максім Тымінько, Глеб Шутаў, Майя Іліч / Maxim Tyminko, Gleb Choutov, Maja Ilić
group exhibition
Будь обережним із цією сокирою, Юджине
AKT / Арт-завод Платформа / Кіеў, Украіна
10.05. — 02.06.2019
www.player.vimeo.com/video/335621655
Максім Вакульчык / Maxim Wakultschik
group exhibition
La Biennale Arte di Venezia 2019
Personal Structures — Identities
GAA Foundation, ECC European Cultural Centre / Венецыя, Італія
11.05. — 24.11.2019
Алесь Фалей / Ales Faley
group exhibition
Phantasmagoria
Dukley Gallery / Dukley European Art Community / Будва, Чарнагорыя
11.05.2019
Эвеліна Домніч і Дзмітры Гельфанд / Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand
Pasadena Laser: Force Field
ArtCenter College of Design
Hillside Campus, in the LA Times Media Center / Пасадэна, ЗША
13.05.2019
www.fulcrumarts.org/pasadena-laser-force-field/
Валерa Мартынчык, Алесь Фалей / Walera Martynchik, Ales Faley
group exhibition
Это Я?!
Галерея Промграфика
Koller Ar tHousе / Масква, Расія
14.05. — 19.05.2019
Аксана Гайдуковіч, Алесь Фалей / Oksana Hajdukowicz, Ales Faley
Spotkanie
Galeria ArtNova2 / Катавіцы, Польшча
14.05.2019
Сямён Маталянец / Semyon Motolyanets
group exhibition
Tак называемая выставка. Объединение Паразит
галерея Борей / Санкт-Пецярбург, Расія
14.05. — 25.05. 2019
Яна Шостак і Якуб Ясюкевіч / Jana Shostak & Jakub Jasiukiewicz
18. Biennale Sztuki Mediów
WRO 2019. Czynnik Ludzki / Human Aspect
Barbara / Strefa Kultury Wroc!aw / Culture Zone Wroc!aw
Уроцлаў, Польшча
15.05. — 19.05.2019
19.05.2019, 16:00 – 17:00
Jana Shostak & Jakub Jasiukiewicz
Miss Polonii
Instalacja, 2018-w toku
www.wro2019.wrocenter.pl/works/miss-polonii/
Аксана Веніамінава, Алена Ерашэвіч, Максім Сарычаў /
Elena Eroshevich, Maxim Sarychau, Oksana Veniaminova
international photography festival
Riga Photomonth 2019
Eating Pineapples on the Moon
Kaņepes Kultūras centrs / Рыга, Латвія
15.05. — 18.05.2019
www.rigasfotomenesis.lv/en/2019/programme/events-2/projection-eating-pineapples-on-the-moon
Ігар Цішын / Igor Tishin
art fair
DA!MOSCOW
галерея Х.Л.А.М. (Воронеж) / Масква, Расія
17.05. — 19.05.2019
www.moscow.arttube.ru/event/jarmarka-sovremennogo-iskusstva-da-moscow/
Сямён Маталянец / Semyon Motolyanets
group exhibition
404 not found
Библиотека книжной графики и Библиотека комикса / Санкт-Пецярбург, Расія
17.05. — 25.05.2019
Сяргей Шабохін / Sergey Shabohin
Die Grenze / Սահմանը
Hay Cultural Art Center
Mashtozstr. 7a, Jerewan, Armenia / Ерзван, Арменія
17.05. — 17.06.2019
Міхаіл Гулін, Андрэй Духоўнікаў / Mikhail Gulin, Andrej Dohounikau
арт-фестываль
Извините, Вы не видели Лосева? / Sorry, have you seen Losev?
Валгаград, Расія
18.05.2019
Андрэй Логінаў / Andrei Loginov
Kyiv Art Fair
Kwadrat gallery (Berlin)
Бізнес-центр «Торонто» / Кіеў, Украіна
23.05. — 26.05.2019
www.kwadrat-berlin.com
Яна Шостак / Jana Shostak
Miss Polski 2019 Województwa Zachodniopomorskiego
Pałac w Rajkowie / Калбаскава, Польшча
25.05.2019
Яна Шостак і Якуб Ясюкевіч / Jana Shostak & Jakub Jasiukiewicz
59th KFF / Krakow Film Festival
Кракаў, Польшча
26.05. — 02.06.2019
01.06.2019
Nagrody 5. edycji DOC LAB POLAND
DOCS TO START
film
Miss Polonii / Miss of Poland
Максім Сарычаў / Maxim Sarychau
festival
Image Singulieres 2019
Essarter Editions
Les Utopies Rouges / Сэт, Францыя
29.05. — 16.06.2019
www.imagesingulieres.com/expo-les-utopies-rouges.php?fbclid=IwAR2NLpjVN1tnL_3SljlogXooUG4cNtIvhdUZZLBICulZ5LmvgcRk3T7BJI
Аляксандр Доманаў, Наталля Залозная, Захар Кудзін /
Alexander Domanov, Natalia Zaloznaya, Zakhar Kudin
International Contemporary Art Fair
ArtVilnius’19
ХО-Gallery (Minsk, Belarus)
Exhibition and Congress Centre Litexpo / Вільнюс, Літва
30.05. — 02.06.2019
www.xo-gallery.com/gallery/?curPos=32
Міхаіл Гулін, Алег Касцючэнка, Васіль Касцючэнка, Юля Назарава, Антаніна Слабодчыкава / Mikhail Gulin, Oleg Kostyuchenko, Vasilii Kostyuchenko, Julia Nazarova, Antonina Slobodchikova
Talent for Export
Armenia Art Fair 2019
Yerevan Expo Center
Mergelyan Cluster / Yerevan EXPO
Ерэван, Арменія
31.05. — 03.06.2019
Юра Шуст / Jura Shust
lecture
Вычисление души
Арт-рэзідэнцыя «Выкса» / Выкса, Расія
02.05.2109
www.jurashust.com
Пётр Таранда / Piotr Taranda
solo exhibition
Fredelig tid
Skedsmo bibliotek / Стрэмен, Нaрвегія
02.05 — 31.05.2019
www.bibliotekrom.no/2019/04/manedens-kunstner-i-mai-2/
Канстанцін Селіханаў / Konstantin Selikhanov
Curator: Вольга Рыбчынская / Olga Rybchinskaya
La Biennale Arte di Venezia 2019
Belarus Pavilion
Exit / Uscita
Spazio Liquido, Sestiere Castello / Венецыя, Італія
11.05. — 24.11.2019
www.labiennale.org/en/art/2019/national-participations/belarus-republic
Юра Шуст / Jura Shust
solo exhibition
Drunken Forest
Vyksa Steelworks History Museum / Выкса, Расія
14.05. — 20.05.2019
www.vyksavkurse.ru/news/art-ovrag/ot-arhaicnogo-k-industrialnomu-v-muzee-otkrylas-vystavka-panyj-les/
Андрэй Асташоў / Andrej Ostashov
solo exhibition
Les Personnages
gallery Théâtre / Монтэ-Карла, Манака
16.05. — 18.05.2019
www.monacomadame.org/2019/05/15/les-personnages-dandrey-ostashov/
Ганна Карпенка / Anna Karpenko
lecture / wykład
Praca kolektywna jako strategia artystycznego oporu
Fundacja Artystów Kolonia Teraz
Gdańska Galeria Güntera Grassa / Гданьск, Польшча
22.05.2019
www.ggm.gda.pl/pl,0,0,2074,Praca_kolektywna_jako_strategia_artystycznego_oporu_Anna_Karpenko,0,0,index.php
Ігар Цішын / Igor Tishin
solo exhibition
Zedes Art Gallery / Брусэль, Бельгія
23.05. — 29.06.2019
Аляксандр Некрашевіч / Aleksandr Nekrashevich / Олександр Некрашевич
Kyiv Art Fair
solo exhibition
Бог війни / God of War
Щербенко Арт Центр / Shcherbenko Art Centre (Kyiv, Ukraine)
Бізнес-центр «Торонто» / Кіеў, Украіна
23.05. — 26.05.2019
Максім Швед / Maksim Shved
59th KFF / Krakow Film Festival
film
Pure Art / Czysta sztuka
Kino Pod Baranami Red Room / Кракаў, Польшча
26.05. — 02.06.2019
Лявон Тарасевіч / Leon Tarasewicz
Grand Prix konkursu Wydarzenie Muzealne Roku 2018
Sybilla
Pałac na Wyspie / Варшава, Польшча
27.05.2019
www.bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,24834919,jedna-wystawa-dwie-nagrody-sybilla-dla-leona-tarasewicza-i.html
Алесь Фалей / Ales Faley
solo exhibition
Between Heaven and Earth
Dukley Gallery / Dukley European Art Community
Будва, Чарнагорыя
28.05.2019
Фота з прыватных архіваў, сабраў Андрэй Дурэйка
Больш фота па спасылцы: https://photos.app.goo.gl/HAMuPS9kgMdyruLB9
Меркаванні аўтараў не заўсёды супадаюць з пазіцыяй рэдакцыі. Калі вы заўважылі памылкі, калі ласка, пішыце